Yetenek sınavıyla öğrenci alacak okulların başvuru takvimi açıklandı - Siirt Haberler

Yetenek sınavıyla öğrenci alacak okulların başvuru takvimi açıklandı

Yetenek sınavıyla öğrenci alacak okulların başvuru takvimi açıklandı

MEB tarafından gelen açıklama sonrasında yetenek sınavı ile öğrenci alan okulların başvuruları 15 ile 29 Haziran tarihinde yapılacak.

MEB resmi adresinde e-kılavuz adı altında paylaşılan dosyada öğrencilerin bu yetenek sınavları uygulayan okullara alınması konusundaki usul ve esasları belirten açıklamalar bulunmaktadır. Öğrencilerin “‘Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alan Okullara Başvuru e-Kılavuzu” incelemesi sonrasında kolayca başvuru yapabilecekler.

Bazı özel eğitimi veren eğitim yerleri için geçerli 

Ancak bu kılavuz 9.sınıf öğrencisi ve Güzel sanatlar liseleri, spor liseleri ile musiki, hafızlık, geleneksel ve çağdaş görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip liseleri için geçerli olacak.

Yetenek sınavı ilanı 12 Haziran 

Ortaokulu, imam hatip ortaokulu veya eğitiminde özel ilköğretim programı olan eğitim merkezleri 2019 ile 2020 eğitim dönemini tamamlayan öğrencilerin bu okullara başvurmaya hak kazandığı belirtildi. Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullar 12 Haziran gününde ilan edilecek. Sınav başvurularının 15 ile 29 Haziran tarihleri arasında yapılması sonrasında adayların yetenek sınavı giriş tarihi 30 Haziran olarak belirlendi.

Tarihlerle ilgili herhangi bir güncelleme olduğu zaman bilgilere daha çabuk ulaşmak için MEB resmi adresi üzerinden her zaman takipte kalmanız önerilir.

Kayıt 3 gün sürecek 

Yetenek sınavlarının sonuçlarının sisteme girilmesi için verilen son tarih 10 Temmuz oldu. Öğrenciler merkezi yerleştirme sonuçlarını 13 Temmuz gününde e-oku üzerinden görecek. Kazanan öğrenciler kayıtlarını 17 Temmuza kadar gerçekleştirmesi gerekecek.

Açıklanan süreç bu şekilde devam ediyor.

 

Ayrıca kontrol

MEB Önemli Açıklama Yaptı Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarla alakalı merak edilen bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk tarafından yapılan  açıklamada yüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir