Yeni kısıtlama gelmeyecek - Siirt Haberler

Yeni kısıtlama gelmeyecek

Yeni kısıtlama gelmeyecek

Sağlık Bakanı tarafından gelen açıklama sonrasında bazı illerde bir ihtimal ilçe bazında kısıtlama getirilebilir olduğunu ancak ülke genelinde kısıtlama yapılmasının düşünülmediğini belirtti.

YKS sınavı ile ilgili açıklama yaptı

YKS sınavının ertelenmesi konusunda riskin daha da artacağını belirten Koca şu anda bilinen bir durumda sınavın yapılmasının doğru olduğunu ileride ne kadar virüs etkili olacak bilinmediği için sınavın en azından durumu belli bir dönemde yapılmasında karar kılındığını belirtti.

Maske kullanımını vurguladı

Virüsün ağız ve burun yoluyla kolayca bulaşması nedeniyle vatandaşların maske kullanma kurallarına dikkatli şekilde uyması gerektiğini aksi halde durumun iyiye gitmeyeceğini belirtti.

Bir başka konuda daha uyarı geldi

Korona virüs etkisini kaybetmiyor. Yaz aylarında virüsün birçok kişi tarafından etkisini kaybedeceği iddia edilmişti ancak durumun öyle olmadığını belirten Koca bu söylenenleri kanıtlayan bilimsel bir kanıt olmadığı için vatandaşların yaz aylarında da kurallara uymasını istedi.

Yoğun bakımda olan hastaların yarısından fazlası ölüyordu

Yoğun bakıma alınan korona virüs hastalarının %53’ü hayatını kaybettiği dönemlerden %2’ye kadar düştüğü  döneme gelen Türkiye bu durumu yanlış algıladığını belirten Koca, durumun aslında virüsün etkisinin azaldığını sananların büyük bir hata yaptığını virüsün etkisinin azalmadığını sadece eskiye göre daha etkili tedaviler bulunduğunu yeni yöntemler uygulandığını bu nedenle bu oranların düştüğünü belirtti.

Ayrıca kontrol

Eğitim-Sen Uzaktan Eğitim Raporu Yayınladı

Eğitim-Sen, uzaktan eğitim raporu yayınladı. Yayınlanan rapora göre 4 milyondan fazla öğrenci eğitimden mahrum kaldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir