WhatsApp kullanıcıları 'son görülen' çevrimiçi durum, gizlilik ayarlarında sorunlar oluştu - Siirt Haberler

WhatsApp kullanıcıları ‘son görülen’ çevrimiçi durum, gizlilik ayarlarında sorunlar oluştu

Platformlar arası bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Cuma günü, kullanıcıların ‘son görülme’ çevrimiçi durumu ve gizlilik ayarlarını değiştirememesi ile ilgili sorunları bildirmesiyle dünya çapında büyük bir kesinti yaşadı.

Dünyanın dört bir yanındaki birçok kişi Cuma gününün başlarında Facebook’a ait mesajlaşma uygulamasında sorun yaşadığını bildirdi; ancak, şirket henüz sorunları ele alan bir açıklama yapmamıştı.

Uygulama kesintisi izleme web sitesi Down Detector’a göre, Pakistan’da yaklaşık 400 kişi 23:31 itibariyle mesajlaşma uygulamasında sorunlarla karşılaştığını bildirmişti.

Aynı zamanda, Birleşik Krallık’ta 2.440 kişi Hindistan’da 1.556, Fransa’da 1.039, ABD’de 765, Güney Afrika’da 277, Türkiye’de 168, Kanada’da 157 ve Avustralya’da 41 gibi konulara ilişkin raporlar sunmuştu.

WhatsApp’ta sorun bildiren kullanıcıların çoğu Avrupa’dan, Güney Asya ve Güney Amerika’da olanlar da bu sorunlardan etkilendi.

Toplam sayıların% 67’si ‘son görülme’ çevrimiçi durumu ile ilgilidir ve% 22’si bağlantıyla ilgilidir; % 10’unda oturum açmakta sorun vardı.

Twitter’da bir kullanıcı, “Twitter’da #WhatsApp’ın devre dışı olduğunu kim bilebilirdi?” Diye sordu. Bir diğeri şöyle yazdı: “Aniden [sic] temaslarının son görüldüğünü görmeyi bıraktı mı ve artık çevrimiçi olduklarını göstermiyor mu?”

Diğer kullanıcılar, memeleri ve şakaları paylaşarak sosyal medyaya akın etti.

Ayrıca kontrol

Şimdiden 2021 Yılı Bilgisayarları Piyasaya Çıktı

  Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yenilen ürünler arasında 2021 yılı bilgisayarları şimdiden piyasaya …

Bir Yorum

  1. Bu güncelleme whatsapp’ın başına iş açacak gibi görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir