Saniyeler içinde X ışınlarından COVID-19'u tespit Ediyor - Siirt Haberler
Son Dakika

Saniyeler içinde X ışınlarından COVID-19’u tespit Ediyor

The Scientist’in haberine göre, koronavirüs enfeksiyonunu tespit etmek için yeni bir Yapay Zeka modeli, test edilmeden saniyeler içinde hastaların akciğerlerinin BT tarama raporlarını saniyeler içinde inceleyerek tanıtıldı .

Koronavirüs testinin dünyadaki hükümetler ve sağlık yetkilileri tarafından kritik olarak tanımlandığı pandemik salgının ortasında, yeni teknolojiler sağlık profesyonellerinin hastalığı en kısa sürede tespit etmesini sağlıyor.

Bir rapora göre, Çin’deki akciğerlerde koronavirüs özelliklerini aramak için 3,777 hastadan 532.000 CT taraması yapıldı. Bu AI modelini kullanarak, Çin’deki hastaneler% 85 oranında koronavirüs hastalarını doğru bir şekilde teşhis edebildi.

AI ayrıca sağlık otoritelerine virüsün yayılmasını sınırlandırarak yüksek düzeyde doğrulukla temas izlemesi uygulamalarına izin verecektir; aynı zamanda hükümetlerin kilitleme önlemlerini kolaylaştırma zamanının ne zaman olduğunu bilmelerine yardımcı olacaktır.

Bu yeni gelişmeyle, koronavirüs pnöonisinin doğru bir şekilde teşhis edilmesi, sağlık profesyonellerinin tedaviyi virüse uyarlamasını sağlayacaktır.

Ayrıca kontrol

Bekçilik Mülakat ve Çıkmış Yazılı Sınav Soruları Uygulaması

İstanbul’da istihdam edilmek üzere Polis akademisi 2020 için 400 bekçi alacağını duyurdu. Yapılan duyuruya göre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir