Rusya'nın virüs ölümleri 10.000'i aştı - Siirt Haberler
Son Dakika

Rusya’nın virüs ölümleri 10.000’i aştı

Cumartesi günü Rusya, büyük salgınlara sahip diğer ülkelerden hala çok daha düşük bir ücret olan koronavirüs pandemisinden 10.000’den fazla ölüm kaydettiğini söyledi.

Hükümet bilgilendirme web sitesinde Cuma günü 168’e kadar ölenlerin sayısı 10.027’ye ulaştı.

Rusya, günlük enfeksiyon oranı geçen ay içinde düşmesine rağmen, dünyanın üçüncü büyük toplamı olan 674.515 vakayı doğruladı.

Ülkenin ölüm bilançosu, büyük salgınlara sahip diğer ülkelere göre çok daha düşüktür ve olası ölümlerin düşük raporlanmasıyla ilgili soruları gündeme getirmektedir.

Rusya, hükümet web sitesindeki ölüm rakamının yalnızca virüsün ölüm belgesindeki ana ölüm nedeni olarak sınıflandırıldığı vakaları içerdiğini kabul etmiştir.

Resmi istatistik ajansı, yalnızca Nisan ayına ilişkin ulusal ölüm verilerini yayınladı, burada 2.712 numaralı ücret, hükümetin o ay için toplam 1.152’sinin iki katından fazla.

Bunun nedeni, Dünya Sağlık Örgütü’nün önerileri temelinde daha geniş bir tanım kullanması ve mağdurun pozitif test ettiği, ancak virüsün ana ölüm nedeni olarak sınıflandırılmadığı veya pozitif testin olmadığı, ancak otopsinin virüsü yönettiği vakaları içermesidir. ölümün ana sebebiydi.

Moskova şehir sağlığı departmanı, bu sınıflandırma yöntemini kullanarak Mayıs ayında ölümlerle ilgili verileri de yayınlayarak o ay 5.260 virüsle ilişkili ölüm gösterdi.

Buna karşılık, hükümet web sitesi hala toplamda yaklaşık 3.929 kişinin sadece Moskova’daki virüsden öldüğünü söylüyor.

Ayrıca kontrol

Facebook, Manavgat İlçesinde Güvenlik Durumu Kontrolü Özelliğini Aktif Hale Getirdi

Facebook, Manavgat ilçesinde bulunanlar için ‘Güvenlik Durumu Kontrolü’ özelliğini aktif hale getirdi. Bu uygulama ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir