İYİ Parti'den Ekonomi Paketi! - Siirt Haberler
Son Dakika

İYİ Parti’den Ekonomi Paketi!

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Ekonomi Politikalarından sorumlu genel başka yardımısı Cihan Paçacı’dan “İYİ Partinin hazırladığı ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in yakın bir zamanda açıklayacağı program ile ekonomideki kronik problemler çözülecek ve Türk ekonomisi teknolojik gelişmelere paralel olarak sağlam bir temele oturtulacaktır.” açıklaması gelmişti.

Anadolu Ajansı’ndan (AA) gelen bilgilere göre İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Paçacı İYİ Parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Bu basın toplantısında dikkat çeken açıklamalar gündeme düştü.

Yeni tip korona virüs olarak gündeme gelen son günlerde ciddi artış gösteren bakalar sonucu Paçaçcı sağlık bakanlığının açıkladığı vereler için “adeta TÜİK’le alay eder” dediği kaydedildi.

İYİ Partili Paçacı: “Gerekli önlemler alınmadığı takdirde hastalığın tedavisinde sadece sağlık sistemi değil mali boyut itibarıyla da bir çöküntü yaşanması kaçınılmazdır.”

Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküp doğalgaz rezerbi bulunduğunu hatırlatan Paçacı bu durumun herkes için sevindirici olduğunu, ancak hükümetin bu durumu çok abarttığını ve doğru olmayan çıkarımlar elde ettiğini ifade etti.

Ayrıca İYİ Partili Paçacı şu açıklamaları da dile getirdi;

“Türkiye’nin yıllık cari işlemler açığı ortalama 40 milyar dolar civarındadır. Bu yıl 7. ay itibarıyla cari açık 20 milyar doları bulmuştur. Bulunan gazın ekonomik değeri ise ortalama 32 milyar dolardır. Türkiye’nin doğal gaz tüketimi ise yıllık 50 milyar metreküptür. Bulunan gaz rezervi, Türkiye’nin ancak 6 yıllık ihtiyacını karşılayabilecektir.

Gazın tüketime hazır hale getirilmesine kadarki maliyeti de düşüldükten sonra gazın 6 yıl süresince cari açığa olumlu katkısı yıllık 4,5 milyar dolar civarında olmaktadır. Diğer bir deyimle cari açığa katkısı 6 yıl süresince cari açığın ancak yüzde 10’u kadar olabilecektir. Bunun dışındaki söylemler yanlış ve abartılıdır.”

Kaynak: AA

Ayrıca kontrol

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye kredi onayı

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye kredi onayı Dünya Bankası tarafından Türkiye’ye Demiryolu Lojistiği konusunda iyileştirme sağlanması için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir