Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye kredi onayı - Siirt Haberler
Son Dakika

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye kredi onayı

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye kredi onayı

Dünya Bankası tarafından Türkiye’ye Demiryolu Lojistiği konusunda iyileştirme sağlanması için 314 milyon Euro kredi onayı verildi.

Yapılan açıklamada projenin hangi amaçlarla yapıldığı belirtildi. Demiryolu yük taşımacılığı için taşıma maliyetlerini düşürmek amaçlanıyor, yük taşımacılığı gerçekleştirilecek hatlarda güçlendirme, lojistik merkezlerinde yönetim kapasitesini arttırmayı da amaçlamaktadır. Projenin amaçlarını kısaca bu şekilde adlandırabiliriz.

Taşımacılıkta önemli bir rol oynayacak

Coğrafyasının el verdiği bölgelerde gerçekleştirilecek olan bu projede bir başka amaçlanan önemli nokta ise taşıma yoğunluğunun karayolundan alınıp demiryoluna aktarılması planlanıyor.

Neden bu kadar önemli 

Bu sayede büyük bir çoğunluğu karayolunda olan taşımacılığın kısa süre içinde ekonomik olarak fayda sağlayacak demiryoluna aktarılması kolayca yapılabilecek.

Proje sayesinde Türkiye’de olan demiryolu yük taşımacılığı potansiyeli tam olarak kullanılabilecek ve çevreye önem verilerek bu proje gerçekleştirilecek.

Proje 3 bileşenden oluşmaktadır

Projenin bileşenlerini kısa şekilde şöyle açıklanabilir :

Birinci bileşen : Projenin uygulanacağı yerler ve en çok ihtiyaç duyulan bölgeler tespit edilecek

İkinci bileşen : altyapı incelemesi, uygulanabilirliği, çevresel ve sosyal dökümanların hazırlanışı daha sonrasında kontrolörlük hizmetlerinin devreye alınması.

Üçüncü bileşen : teknik yardım oluşturmak, gelişim göstermesi için strateji oluşturmak ve işletme yönetim planı hazırlanması gerekiyor.

Ayrıca kontrol

Facebook, Manavgat İlçesinde Güvenlik Durumu Kontrolü Özelliğini Aktif Hale Getirdi

Facebook, Manavgat ilçesinde bulunanlar için ‘Güvenlik Durumu Kontrolü’ özelliğini aktif hale getirdi. Bu uygulama ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir