ABD Başkanı Trump ırksal adalet talep eden protestoları "şiddetli kargaşa" olarak nitelendirdi - Siirt Haberler

ABD Başkanı Trump ırksal adalet talep eden protestoları “şiddetli kargaşa” olarak nitelendirdi

ABD Başkanı Donald Trump, Cuma günü ırksal adalet talep eden protestoları “şiddetli kargaşa” olarak protesto etti, ancak görkemli Rushmore Dağı’nın altındaki kalabalık, havai fişek çivili Bağımsızlık Günü kutlamalarına endişe verici bir şekilde coronavirüs vakalarının endişe verici bir şekilde yeniden canlandırıldığını söyledi.

Başkanlık seçimlerinden dört ay önce Amerika’nın giderek artan koronavirüs vaka yüküne verdiği yanıt nedeniyle ateş altında olan Trump, 4 Temmuz kutlamalarının arifesinde, birçoğu “Dört yıl daha” zikretti. birkaçı maske takıyordu.

Dört önemli öncülün gölgesinde – George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt ve Abraham Lincoln, benzerlikleri Güney Dakota’daki Black Hills’de granit bir uçurumun içine oyulmuş – başkan destekçilerinden Amerika’nın “bütünlüğünü” savunmasını istedi.

Protestocuları ırkçılığa “tarihimizi silmek, kahramanlarımızı karalamak, değerlerimizi silmek ve çocuklarımızı aşılamak için acımasız bir kampanya” çağrısında bulunmakla suçladı.

“Sokaklarda ve şehirlerde gördüğümüz şiddetli kargaşa … eğitim, gazetecilik ve diğer kültürel kurumlarda yıllarca süren aşırı telkin ve önyargının öngörülebilir sonuçlarıdır.”

25 Mayıs’ta Afrikalı Amerikalı bir adam olan George Floyd, Minneapolis’te beyaz bir polis memuru tarafından öldürüldüğünden beri ABD, ırkçılık ve polisin vahşeti üzerine bir nesil nesilden etkilenmiştir.

Bu, Amerika’nın Konfederasyon generallerinin heykellerini kaldırmasından Konfederasyon amblemini taşıyan Mississippi eyalet bayrağını emekli etmeye kadar Güney kölelik yanlısı İç Savaşın sembollerini nasıl koruduğuna dair bir yeniden düşünmeyi içeriyordu.

Protestolara verdiği tepki nedeniyle eleştirilen Trump, Rushmore Dağı’nın asla tahrif edilmeyeceğine ve polisi veya silah taşıma hakkını asla ortadan kaldırmayacağına söz verdi.

“Bizi susturmak istiyorlar – ama susturulmayacağız,” dedi alkışlayarak, daha sonra “yüksek sesle, güçlü, güçlü bir şekilde konuşmanın ve ülkemizin bütünlüğünü savunmanın” zamanının geldiğini ekledi.

“En iyisi henüz gelmedi,” dedi.

‘Güvenli ve akıllı’

Trump, Cuma günü yaptığı açıklamada “virüsü öldürmek için yorulmadan çalışanlara” kısaca teşekkür etti.

Ancak aksi takdirde ABD virüs vakalarındaki şok edici artış hakkında söyleyecek çok az şey vardı. Cuma günü rekor 57.000 yeni enfeksiyon doğrulandı.

Pandemi, yaklaşık 130.000 Amerikan yaşamı iddiasında bulundu ve en son bulaşıcı hastalık uzmanı Anthony Fauci, son yeniden dirilişin “tüm ülkeyi riske attığını” söyledi.

Özellikle ülkenin güney ve batısında meydana gelen dalgalanma Bağımsızlık Günü’nde bir soluk aldı ve İngiltere ve Avrupa tarafından kara listeye alınan ve sınırlarını başkalarına açan ABD sakinlerini gördü.

Trump Perşembe günü tweet attı çünkü “testlerimiz çok büyük ve çok iyi” diyerek “harika haber” diyordu.

ABD’deki testler keskin bir şekilde arttı, ancak sağlık uzmanları hala diğer birçok ülkenin arkasında kişi başına bazda kaldığını ve dava artışını tam olarak açıklamadığını söylüyor. Ayrıca, vakaların ortaya çıkmasından birkaç hafta sonra ölümlerin artma eğiliminde olduklarını belirtiyorlar.

Başkan Yardımcısı Mike Pence, Gizli Servis ayrıntılarının COVID-19 belirtileri gösterdiği ve Arizona ile diğer Cumhuriyetçi liderlerin maske takmanın önemini vurgulamaya başladıkları bu hafta Arizona’ya bir geziyi erteledi.

Cuma günü ABD basını Donald Trump Jr’ın kız arkadaşı Kimberly Guilfoyle’in COVID-19 için pozitif test ettiğini bildirdi. Virüs teşhisi konacak başkanla yakın temasta bulunan üçüncü kişidir.

Eski cumhurbaşkanı Barack Obama Cuma günü tarttı ve tweetledi: “Bu tatil hafta sonu, güvenli ve akıllı olalım. Bu virüsü yenmek hepimizi alacak. Öyleyse maske tak. Ellerini yıka. Ve uzmanları değil, Bizi bölmeye çalışan millet. “

‘Felaket tarifi’

İlk bayan Melania’nın eşlik ettiği Trump, 2016’da kolayca kazandığı Güney Dakota’da sıcak bir şekilde karşılandı.

Ancak, devlet Demokrat partisine başkanlık eden Randy Seiler, CNN’ye planlanan şenliklerin sorunlu olduğunu söyledi: toprakları kutsal kabul eden Yerli Amerikalılara karşı saldırgan olduklarını, havai fişeklerin son derece kuru alanda yangın riski oluşturduğunu ve virüs tehlikesinin gerçek.

Olay CNN’ye “felaket için bir reçete” dedi.

Trump uzun zamandır heybetli Rushmore Dağı heykeline olan ilgisini ifade etti.

2017 yılında, bir gün kendi selefinin dört selefinin Rushmore benzerliklerine katıldığını görünce şaka yaptı – Milli Park Servisi “iş şu anki haliyle tamamlandı” diyor.

Ayrıca kontrol

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine ’23 Nisan’ genelgesi..

İçişleri Bakanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir