2020 YKS Sınavından Görüntüler - Siirt Haberler
Son Dakika

2020 YKS Sınavından Görüntüler

2020 YKS Sınavından Görüntüler

Korona virüs salgını devam ederken gerçekleştirilen YKS sınavı günlerdir tartışma konusu haline gelmişti ve en son alınan önlemlerle birlikte sınav yapıldı. Yaklaşık 2 aydır ertelenmekte olan sınav için tedbirler alındıktan sonra sınav gerçekleştirildi.

Yaklaşık olarak 2.5 milyon kişinin katıldığı sınavda adaylar sınavlarını yaparken aileleri dışarıda dualar okudu.

Korona virüs hastaları da sınava girebildiler

Korona virüs hastası olan öğrencilerin sınava girebilmesi için korona virüs hastalarına özel bir okul belirlendi ve sadece korona virüs hastası olanlar o okullarda sınavlara girdiler. Sınava öğrencilerin rahat ulaşması için sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmişti. Bugün ancak bu yasağa uymayanlar çokça görüldüğü için denetimde olan polis ekipleri ceza yazdılar.

Öğrenciler tedbirlerle birlikte sınıflara alındılar

Sınav olacakları yere gelene kadar birçok tedbir ile ilerleyen öğrenciler sınav giriş yerlerinde de dezenfektanlı ıslak mendil ve yeni maske alarak sınava girdiler. Adaylar sıralarına geçtikten sonra maskelerini çıkarmalarına izin verildi ve görevliler sınav boyunca maskeli şekilde kaldı.

Ayrıca kontrol

Covid19 aşısı Gaziantep’te deneniyor

Covid-19 Aşısı Faz 3 Denemeleri Gaziantep’te Başladı Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün tedavisi amacıyla Covid-19 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir